Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CwanaRyba

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

 

Zapraszam na fotorelację z targów przygotowaną przez Przemka Wolak.

Fotografia Przemek Wolak, tekst http://rybomania.com.pl/pl/

Rekordowe Targi Rybomania 2014!

 

 Tegoroczna edycja tragów Rybomania zakończyła się wspaniałym sukcesem. Potwierdzają to liczby:  blisko 24.000 zwiedzających, ponad 150 wystawców, 11 000 m2 ekspozycji, na których zobaczyć można było przeszło 600 marek wędkarskich. - Targi Wędkarskie Rybomania to największe targi wędkarskie w Polsce i jednocześnie jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie – mówi Piotr Kamiński, dyrektor projektu. – W tym roku stały się wydarzeniem o charakterze międzynarodowym, w którym uczestniczyły gwiazdy światowego formatu jak Steve Briggs, Ali Hamidi, Russel Cossey czy Bianca Venema i Lizette Beunders.

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna6

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna7

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna21

  Ranga oraz skala targów to wspólny sukces obecnych na nich wystawców, partnerów, i przede wszystkim uczestników – dodaje. Przez trzy dni pawilony targowe tętniły życiem. Zwiedzający tłumnie oblegali stoiska wiodących w branży wędkarskiej producentów i dystrybutorów. – Targi Rybomania 2014 z całą pewnością możemy uznać za bardzo udane – mówi Tristan Sigulla, Export Manager firmy DAIWA-CORMORAN. – Miłym zaskoczeniem była jeszcze wyższa niż w roku ubiegłym frekwencja profesjonalistów odwiedzających targi – dodaje Niekwestionowanym hitem tegorocznych targów było Gigantyczne Akwarium.

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna14

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna22

  W olbrzymim szklanym zbiorniku o pojemności blisko 23 000 litrów pływało wiele interesujących gatunków ryb, m.in.: pięć gatunków pstrągów, palie arktyczne, szczupaki, ogromne karpie, jesiotry, czy łososie. Największą uwagę widzów przyciągał wiosłonos amerykański. Pokazy i prezentacje przynęt wędkarskich w ruchu, prowadzone przez polskich i zagranicznych mistrzów sztuki wędkarskiej, gromadziły liczną publiczność, która przez trzy dni tłumnie podziwiała ich wyczyny.

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna20

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna0 Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna1

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również urozmaicony program pokazów, prelekcji i konferencji towarzyszących targom. Wiele z tych wydarzeń przykuło uwagę nie tylko gości targowych, ale i obecnych na Rybomanii mediów.

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna4

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna5

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna19
 Tradycyjnie targi uzupełniły prelekcje i prezentacje w Strefie Panelowej. Na bardzo wysokim poziomie merytorycznym odbyła się debata pod tytułem „Złów i zabierz, czy raczej złów i wypuść”, zadbali o to jej uczestnicy - wybitni specjaliści. Organizatorem debaty był Polski Związek Wędkarski i Wiadomości Wędkarskie. Jedną z prezentacji poprowadził również Ali Hamidi, światowej sławy angielski karpiarz reprezentujący firmę KORDA. W gronie fachowców prowadzących dyskusje pojawili się również m.in.: Robert Taszarek, Piotr Ebel, czy Marek Kluczek.

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna18

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna2

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna3


 Ważne miejsce w programie merytorycznym tegorocznej Rybomanii zajęła ceremonia wręczenia nagród II Otwartego Festiwalu Filmów Wędkarskich. Jury złożone z przedstawicieli mediów i producentów filmowych, na podstawie oceny punktowej, wyłoniło pięciu finalistów. Pierwsze miejsce w konkursie przypadło Marcinowi Turko za film „Zasiadka nad jeziorem Krążno”.

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna17

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna8

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna9
 Podsumowując targi nie sposób nie wspomnieć o Halowym Rzutowym Pucharze Europy, w którym wzięło udział ponad 100 zawodników z Polski i za granicy. Na uwagę zasługuje również akcja podjęta przez Polski Związek Wędkarski oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie „PZW i RYBOMANIA Dzieciom i Młodzieży”. Jej celem było wsparcie najbardziej potrzebujących szkółek w kraju, by najmłodsi adepci sztuki wędkarskiej mieli szansę i możliwość rozwoju własnych umiejętności.

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna16

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna10

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna11

 Jednym z ważniejszych wydarzeń była także ceremonia wręczenia nagród dla osobistości świata karpiowego Cyprinusy 2013, którą poprowadził Andrzej Kręcichwost, prezes Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego.

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna12

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna13

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna15
 Co o tegorocznych tragach sądzą specjaliści z branży wędkarskiej? - Rybomania 2014 przejdzie do historii jako ta najbardziej ekscytująca, pełna zaskakujących nowości i przełomowa z uwagi na liczbę wystawców oraz odwiedzających – zapewnia Dionizy Mikołajczyk z Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Poznaniu. Ze stwierdzeniem tym zgadza się Jerzy Musiał, prezes Polskiego Związku Wędkarskiego. - Targi Rybomania przerosły nasze oczekiwania. Stały się faktycznie miejscem spotkań pasjonatów - zarówno tych doświadczonych, z wieloletnim stażem i ogromną wiedzą, jak i tych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę wędkarską.

Surfcasting Century www.cwanaryba.pl Rybomania 2014 Pozna23

Fotografia Przemek Wolak, tekst http://rybomania.com.pl/pl/

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Powrót Imprezy Targi Rybomania 2014