Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CwanaRyba

BAZA WĘDKARSKA SPŁAWIK

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

 

 

 Wielokrotnie przejeżdżając koło jeziora Bukowo Morskie, widziałem nad samym brzegiem jeziora budowany kompleks domków wypoczynkowych. Po ukończeniu prac budowlanych okazało się, że jest to baza wędkarska. Będąc w Darłówku w celu zakupu licencji na wędkowanie w morzu, postanowiłem odwiedzić ową bazę. Interesowało mnie jako surfcastingowca, czy istnieje możliwość wynajęcia łodzi i wypłynięcia jeziorem Bukowo Morskie przez kanał do Bałtyku. Okazało się po krótkiej rozmowie z właścicielem ośrodka, że tak taka możliwość istnieje. Przydatne to będzie w celu łowienia w Bałtyku dorszy, okoni, belony, leszcza oraz trollingu za łososiem i trocią. Daje to nam również możliwość wędkowania z samej plaży, gdy fale na Bałtyku będą zbyt duże dla mniejszej jednostki. Trzeba pamiętać, że doskonałe łowisko jakim jest ujścia kanału z jeziora Bukowo jest bardzo trudno dostępne. Można dojechać tam tylko drogą od Dąbek, lecz trzeba być tam zameldowanym jako mieszkaniec lub jako wczasowicz. Wjazd do Dąbkowic zastawiony jest znakami zakazu wjazdu oraz zakazu ruchu. Wielu amatorów surf castingu przypłaciło mandatem próby wędkowania na kanale w Dąbkowicach. Spędzenie wczasów w takiej bazie wędkarskiej daje duże możliwości. Sam akwen Bukowa Morskiego jest bardzo ciekawym łowiskiem, a do tego możliwość bezpośredniego wypłynięcia nad morze lub brzeg plaży podnosi walory użytkowe bazy wędkarskiej. Trzeba pamiętać, że samo Bukowo Morskie prócz słynnych okoni oraz coraz częściej pojawiających się wielkich sandaczy jest rajem dla surferów i podobnych dyscyplin ze względu na wiatry i wysokie fale jakie powstają w tym płytkim jeziorze.

 

 Wszelkie szczegóły związane z pobytem w tym miejscu można znaleźć na stronie właścicieli bazy pod adresem www.bazawedkarska.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Powrót Turystyka BAZA WĘDKARSKA SPŁAWIK