Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CwanaRyba

FORTEL Ontario

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

 

 

ontario

 

 

Wobler FORTEL Ontario długość 6,5 cm

 

 

-wersja pływająca 11-12 gram,

Głębokość pracy w jeziorze od 0 do 3,5 metra

Głębokość pracy w rzece o średnim uciągu od 0 do 2,5 metra

-wersja tonąca 15-16 gram,

Głębokość pracy w jeziorze zależna od głębokości łowisk

Głębokość pracy w rzece zależna od uciągu wody

Czas opadania woblera w jeziorze około 2-3 s na 1m przy żyłce 0,20-0,22 mm

Czas opadania woblera w rzece zależny od uciągu wody.

-wersja neutralna 13-14 gram,

Głębokość pracy w jeziorze zależna od prędkości prowadzenia, maksymalnie to 3,5 metra

Głębokość pracy woblera w rzece zależna od uciągu wody, maksymalnie to 2,5 metra

Akcja woblera bardzo agresywna

Konstrukcja woblera Ontario oparta jest na średniej gęstości korpusu w przypadku woblerów pływających i neutralnych oraz dużej gęstości korpusu w przypadku woblerów tonących. Szkielet modelu Ontario wzmocniony jest drutem nierdzewnym, przeprowadzonym w przemyślany sposób przez cały korpus woblera w jednym kawałku. Drut wykorzystany w woblerach FORTEL między innymi w modelu Ontario gięty jest ręcznie na zaprojektowanej przeze mnie giętarce. Ciekawostką tej giętarki jest brak możliwości przeciągnięcia drutu i osłabienia go lub pęknięcia w najmniej oczekiwanym momencie. Ręczne gięcie każdego kawałka drutu powoduje najlepszą gwarancje jakości. Cechą charakterystyczną woblerów FORTEL jest innowacyjna konstrukcja steru oraz sposób osadzania go w korpusie. Pomysł ten zdaje egzamin nawet w najtrudniejszych warunkach pomorskich rzek. Konstrukcja osadzenia steru woblera pozwala na poprawne łowienie nawet nie przyklejając go trwale do korpusu. Jednak stery są wklejane na przemysłowy klej, co powoduje mocne połączenie odporne na mróz , wysoką temperaturę i utlenianie się pod wpływem czasu. Same stery zostały zaprojektowane przez moja osobę. Testy krztałtu steru i konstrukcji trwały ponad rok. Dobór rodzaju poliwęglanu został podjęty po konsultacjach z przedstawicielem firmy Bayer. Forma do sterów została wykonana przez szczecinecką firmę, a stery są produkowane na nasze zamówienie metodą wtrysku przez firmę z wieloletnim doświadczeniem w tej branży. Powierzchnia klejenia steru do korpusu jest rekordowo duża. Zamiarem konstrukcyjnym przy woblerze Ontario było stworzenie bardzo wytrzymałego, a zarazem lekkiego woblera do cięższego spinningu. Ciekawym rozwiązaniem w konstrukcji Ontario jest zastosowanie obciążenia w ogonie. To nasz pomysł na celniejsze rzuty podczas silnego wiatru, oraz minimalizacje ilości splatań woblera z żyłką podczas lotu. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest dużo cichsze uderzanie woblera o wodę. Dzieje się tak, ponieważ wobler Ontario spada ogonem w doł i małą powierzchnią wbija się w wodę czyniąc minimum hałasu. Rozwiązanie obciążenia w ogonie było sporym i niełatwym wyzwaniem. Wobler Ontario był przez okres pięciu lat, trzy razy modernizowany i ulepszany. Jego dzisiejsza wersja to bardzo udana i sprawdzona konstrukcja. Największe uznanie i sprzedaż tego modelu przypada na połowy troci wędrownej, dużego pstrąga tęczowego oraz łososia. Ontario malowany jest ręcznie, w kolory najbardziej sprawdzone i łowne. Wobler ten może pracować poprawnie z uciążliwym kawałkiem zielska lub liścia na tylnej kotwicy. Nie przeszkadza mu wymiana kotwic na większe lub cięższe zwłasza na ogonie. Oryginalnie wobler uzbrajany jest francuskimi kotwicami firmy Au Lion Dor o numeracji 2 i 3. Decyzja o wielkości kotwic zapada podczas testowania w rzece, staram się optymalnie dopasować wielkość kotwic do akcji woblera Ontario.

Komentarze  

 
#2 karlson 2014-01-01 12:58
Trudny do kupienia, bo już nie produkowany! Można jeszcze zdobyć używki na aukcjach, jednak ludzie nie chcą się ich zbytnio pozbywać.
 
 
#1 jarek 2013-12-31 11:29
Jeden z najlepszych woblerów trociowych, jednak bardzo trudny do kupienia...
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Powrót Wędkarstwo spinningowe FORTEL Ontario